simder sosyal medya
KINIYORUZ

İmam Hatiplere Atılan İftiraları Kınıyoruz

 
 
 

İmam Hatip Okulları kurulduğu günden beri milletin okulları olmuş, her zorluk karşısında da bu millet tarafından sahiplenmiştir. Uzun zamandır uygulanan baskıların ardından geçtiğimiz yıllarda önündeki engeller kaldırılmış ve halkın İmam Hatiplere olan ilgisi yeniden üst seviyelere ulaşmıştır. Son yıllarda halktan gelen bu teveccühün karşılanabilmesi için okulların sayısı ve niteliği artırılmış olunsa da yoğun olan talebe cevap verilememektedir.

Ne acı ki son zamanlarda milletin taleplerin doğrultusunda yapılan bu çalışmaların özellikle bazı kişi/kişiler tarafından bilinçli ve art niyetli bir şekilde kara propagandaya dönüştürüldüğünü görmekteyiz. İmam Hatip Okullarının uzun tarihinde daha önce de pek çok kez ısrarla bu okullara karşı karalama faaliyetleri yapılmış, okullar haksız uygulamalara maruz kalmış ve öğrencilerine, velilerine, öğretmenlerine ve sevenlerine büyük zorluklar yaşatılmıştır. Ancak bu kara propagandalar her defasında halkın sahiplenmesiyle boşa çıkmıştır.

Geçtiğimiz günlerde bir gazetecinin sosyal medya üzerinden imam hatiplerle ilgili yaptığı seviyesizce yorumlar tüm İmam Hatip camiasını ve milletimizi rahatsız etmiştir. Yeni Türkiye ile birlikte geride bıraktığımız, insanları tercihleri ile ötekileştirmeye çalışma eğilimi, maalesef bu zihniyetteki üç beş temsilcisi tarafından devam ettirilme gayretindedir. Atılan iftiralar ve söylenen yalanlar yetmezmiş gibi, söz konusu bu kişi/kişiler,  hiçbir bilgi sahibi olmadıkları İmam-Hatipler hakkında, bu kurumların cahil bireyler yetiştirdiğini söyleyerek  cehaletin asıl örneğini sergilemekte, toplumun büyük bir kesimine karşı nefret suçu işlemektedirler.

Pozitif ve din ilimlerinin birlikte öğretildiği İmam Hatipler, bugüne kadar birçok alanda önde gelen isimler yetiştirmiş, Türkiye seçimlerde kendisini yönetme yetkisini yıllardır bir imam-hatipliye vermiştir. Bu ülkenin ruh köklerine bağlı, ülkesini ve milletini seven bir nesil yetiştirmek için çabalayan İmam Hatipler, bütün engellemelere rağmen toplumun birlik ve beraberliğini güçlendirmeye devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

ÖNDER

 

Copyright © 2014 SİMDER

ortakfikir

Host ile bağlantı kurulamıyor: