simder sosyal medya
SİMDER'den Örnek Davranış

İmam Hatipliler Ecdadını Kuran-ı Kerim Tilaveti ve Dualarla Yadetti

Adapazarı İmam Hatip Lisesinin kuruluşunun 58. yılı münasebetiyle İmam Hatip camiası Yatsı namazında Orhan Camide biraraya geldi. İmam Hatip okullarının açılışında emeği olan, bu okullarda hizmet etmiş hocalardan ve eğitim gören öğrencilerden Rahmeti Rahmana kavuşmuş olanların ruhaniyetlerine Kuran-I kerim okunup dua yapıldı. Programda İmam Hatip Lisesinden mezun olmuş hocalar ve imam Hatip Lisesinde okuyan öğrenciler Kuran-ı Kerim okudular ve öğrencilerden oluşan ilahi gurubu ilahiler söylediler.

İmam Hatip lisesi öğrencilerinin daha önceden okumuş oldukları hatimlerin duası yapıldı. Programın sonunda yapılan duada, İmam hatip okullarının açılışında emeği olanlar, okullarda öğretmenlik yapmış hocalar ve eğitim görmüş öğrencilerin yanında kendini İmam Hatip camiasının bir mensubu olduğunu kabul eden İmam Hatip gönüllüleride unutulmadı.

Programın sonunda öğrenciler, hocaları ve arkadaşlarıyla sohbet edip hasret giderme fırsatıda buldu. SİMDER yönetimi bu yıl ilki yapılan İMAM HATİPLİLER ECDADINI YAD EDİYOR programını her yıl tekrarlayarak geleneksel hale getirmeyi arzu ettiklerini belirtti. Program toplu fotoğraf çekimleri ve ikramlarla sona erdi.

 

Copyright © 2014 SİMDER

ortakfikir

Host ile bağlantı kurulamıyor: